m

Flying is freedom

Bizi Takip Edin
GO UP
Image Alt

Tandem Uçuş

Uçmak Özgürlüktür

Tabii ki yalnız başınıza uçmayacaksın. Tandem yamaç paraşütleri, pilot ve yolcuyu beraber taşımak üzere dizayn edilmiş kanatlar. Uluslararsı sertifikaya sahip deneyimli pilotlarımızla uçarken sana sadece manzarayı izlemek ve uçmanın keyfini çıkarmak kalacak. Ama ille de kendim uçmak istiyorum dersen yamaç paraşütü eğitimi almak için bize danışabilirsin.

Kısa bir brifing... Hazırlıklar bittiğinde pilot ve sen kanada bağlanıyorsun ve kalkışa hazırsın..

Rezervasyonu aldıktan sonra işte başlıyoruz!

Pilotla beraber atacağın 1-2 adımdan sonra ayakların yerden kesiliyor ve işte uçuyoruz.

Senin için belirlenen saatte ofiste buluşuyoruz. Aracımız bizi ofisten alıyor ve yaklaşık yarım saat süren yolculuğun sonunda Asaş Dağının eteklerindeki 650 m yükseklikte bulunan kalkış pistine ulaşıyoruz.

Hava koşullarına bağlı olarak ortalama 20 – 30 dakika sonra uçuş, Kaş Limanına yumuşak bir inişle sona eriyor. İniş sırasında senin tek yapman gereken şey pilot söylediğinde ayağa kalkmak. İşte bu kadar!

Aktivite süresi toplamda 1 saat olarak öngörülse de hava şartları ve önceki uçuşlardaki sarkmalar bekleme süresini uzatabilir.

Fly Lycia Paragliding ile uçarken tam kapsamlı poliçemiz sizi ve diğer kişileri sigorta altına almaktadır.

Uçuşlarımız sırasında; yolcuların selfie çubuğu kullanmalarına güvenlik açısından izin verilmemektedir.

Ağır sağlık sorunu olmayan herkes yamaç paraşütü yapalabilir. Uçuşta yaş sınırı yoktur. Ancak kilo sınırı vardır. 20 kiloyla 110 kilo arası her yaştan insan bizimle güvenli bir şekilde uçabilir.