m

Flying is freedom

Bizi Takip Edin
GO UP
Image Alt

Solo Uçuş

Solo Pilotlar için Uçuş

Solo pilotlar için take off transfer hizmeti veriyoruz. Ofise gelirsen, uçuş saatleri ve günlük hava şartları bilgilerini alabilirsin.

Kalkış pisti, şehir merkezinden 13 km uzakta ve 650 m yükseklikte. Rüzgarı karşıdan alan görece kolay bir kalkış pisti. Kaş’ta nisan başından, aralık ayına kadar uçuş sezonu açık. Bölgede hakim olan güneybatı, batı, güney ve güneydoğu rüzgarları, uçuş için elverişli. Ama aklında bulunsun, Kaş’ta dağdan esen Kuzey yönlü rüzgarlar uçuşa izin vermiyor. Manzaradan bahsetmiyoruz bile. Güvenli uçuşlar!

Uçuş rüzgarı genelde 5 km/s ile 25 km/s arasında değişiyor ve güneş batana kadar dinmiyor. 2 km’lik bir yelken bandında istersen bütün gün havada kalabilirsin. Sabah erken saatlerdeki uçuşlar hariç yelken ve termikleri kullanarak kalkış pistinden yaklaşık 100 m kadar yükselebilirsin.

İniş pisti, Kaş merkezdeki dalış ve tur teknelerinin bağlı olduğu limanın, yamaç paraşütü için ayrılan kısmı. Kulağa zor gelebilir, şöyle anlatalım; İniş alanı yaklaşık 25 m x70 m beton bir zemin ve çoğunlukla yan rüzgara iniyoruz. Çevresindeki yelkenlilerin direkleri, içerideki araçlar ve iniş rüzgarının yönü sebebiyle inişin püf noktaları var. Bu sebeple de ofise gelip bizden bilgi alabilirsin.

Solo Uçuş

Kaş'ın Muhteşem Manzarasına Havadan Şahit Olun

Transfer hizmeti, uçuş saatleri, günlük hava şartları, iniş pisti ve daha fazla bilgi için bize danışabilirsiniz.